بهداشت و نگهداری کلاه ایمنی

- کلاه های ایمنی از خطرات سائیدگی، خراشیدگی، ترک خوردگی، شکستگی و ... محافظت کرد.

- در هنگام جابجایی کلاه های ایمنی لازم است که در جای مناسب نگهداری شود که از وارد شدن آسیب به کلاه های ایمنی پیشگیری شود.

- اشعه ماوراء بنفش و حرارت بیش از حد نظیر اشعه مستقیم خورشید می تواند از استحکام پوسته کلاه ایمنی بکاهد، لذا نبایستی در معرض اشعه مستقیم آفتاب قرار داده شوند.

- کلاه های ایمنی باید بطور دوره ای و مرتب بازرسی شده و کلیه قسمت های خارجی و داخلی آن دقیقاً معاینه شوند. وجود هرگونه علائم خرابی را به مسئول ایمنی و بهداشت یا سرپرست خود گزارش دهید.

- علاوه بر گردگیری و تمیزکاری روزانه کلاه های ایمنی، تمیز کردن و ضدعفونی دوره ای آنها با استفاده از محلول­های مناسب امری ضروری است.یکی از روش های معمول پاک کردن پوسته، غوطه ور سازی آن در مخزن آب گرم (C600) محتوی شوینده مناسب و سپس آبکشی آن با آب گرم بدون شوینده و خشک کردن آنها در سبد می­باشد. لازم است که پس از خشک شدن کلاه ها، برای یافتن عیوب احتمالی مورد بازرسی بصری دقیق قرار گیرند.

- برای ضدعفونی کلاه های ایمنی استفاده از محلول 5 درصد فرمالین یا محلول سدیم هیپوکلرایت توصیه می شود.

 

/ 2 نظر / 125 بازدید
سونیا

سلام دوست عزیز، کارشناس بهداشت حرفه ای هستم و در چند صنعت سابقه ی فعالیت دارم. ما جامعه ی ایمنی و بهداشت حرفه ای همواره در طلب این هستیم که رشتمون جایگاه واقعی خودش رو پیدا کنه اما تا امروز نکرده. دلیلش رو بر اساس تجربه ای که دارم در همین وبلاگها میدونم بسیاری از دوستان مطالبی رو در وبلاگهاشون ارائه میدن که خیلی راحت یه مهندس برق یا مکانیک با چند تا سرچ با یه سری اطلاع نسبی به جای یه متخصص ایمنی و بهداشت حرفه ای در واحد ایمنی میشینه و دست و پا شکسته یه کارایی میکنه که کل ایمنی رو زیر سوال میبره در واقع همه رو نسبت به عملکرد ایمنی و بهداشت بدبین میکنه خواهشم از دوستان اینکه وارد بحثهای تخصصی ایمنی و بهداشت در وبلاگها و سایتهاتون نشین.

داشتم فکر می کردم فیس بوک و تویتر و شبکه اجتماعی گوگل چه بر سر ما آورده که توجه ما نسبت به ولاگ ها کم شده ، این رو می شه از آمار بازدیدکنندگان در وبلاگ ها متوجه شد مطلب خوبی بود پیشنهاد م ی کنم یک صفحه ایمنی توی فیس بوک هم باز کنید مطمئن هستم اونجا استقبال بیشتری می شه باتشکر از زحمات شما پیرمد ایمن قصه ها