روز جهانی بهداشت

18 فروردین 1389 (7 آپریل 2010)، روز جهانی بهداشت گرامی باد!

موضوع:

 

 

شهرنشینی و سلامت  

 

 

 

« هزار شهر ، هزار زندگی»

 

در 7 آوریل  2010 (18 فروردین 1389)، سازمان جهانی بهداشت، روز جهانی بهداشت در سال 2010  را با موضوع شهرنشینی و سلامت جشن می­گیرد. برنامه­های روز جهانی بهداشت در سال 2010 تاکید بر سلامت در شهرها و نواحی شهری داشته و هدف آن بهبود سلامت و استانداردهای زندگی در جوامع شهری می­باشد. پیام کلیدی برنامه­های روز جهانی بهداشت در سال 2010 بر این موضوع تاکید دارد که ما می­توانیم سلامت  را بعنوان یک اولویت در سیاستگذاری و برنامه­ریزی شهری در نظر بگیریم.

 پیام روز جهانی بهداشت :

- چرا شهرنشینی و سلامت؟

بیش از نیمی از جمعیت جهان در شهرها زندگی می­کنند و این جمعیت رو به رشد می­باشد.
پیش بینی می­شود که تا سال 2030 ، 60% از جمعیت دنیا در نواحی شهری زندگی می­کنند و روند رو به رشد شهرنشینی باعث ایجاد خطراتی نظیر: رشد جمعیت بالا، آلودگی هوا، تصادفات جاده­ای، مشکلات بهداشتی، کمبودهای غذایی، نبود تسهیلات ورزشی و تفریحی، تجمع جمعیت، رشد نواحی زاغه نشین و غیره می­گردد.

-  معنی پیام چیست ؟

شهرنشینی منبع اصلی بسیاری از چالشهای اجتماعی می باشد که بطور مستقیم و غیرمستقیم روی سلامت وضعیت زندگی شهرنشینان تاثیر دارد.

منبع مورد استفاده:

 http://www.whoiran.org/Art_Competition_2010.htm

 

 

/ 2 نظر / 35 بازدید
نجف زاده

سلام باعث خوشحالی من و همکارانم است که شما با این پشتکار و علاقه در زمینه ایمنی صنعتی فعالیت میکنید امیدوارم هر روز بیشتر از قبل موفق باشید و از ادامه تحصیل غافل نشوید.